☰ Menu Prawe Menu ☰
Powiatowy Urząd Pracy w Rawie Mazowieckiej
Grafika zawierająca herb Powiatowy Urząd Pracy w Rawie Mazowieckiej

Sobota 31.10.2020

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

PODSUMOWANIE XI OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA KARIERY

W dniu 13.11.2019r. odbyło się ostanie spotkanie z młodzieżą szkolną zamykające XI Ogólnopolski Tydzień Kariery pod hasłem:  „Pasja, profesja, powołanie” w powiecie rawskim.
W trakcie przedsięwzięcia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki oraz LO im. Marii Skłodowskiej – Curie wzięli udział w spotkaniach informacyjno-warsztatowych z doradcami zawodowymi pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Rawie Mazowieckiej.
Pani Kierownik Filii Biblioteki Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej - Ilona Kurpiewska przedstawiła ofertę placówki i omówiła zagadnienia dotyczące czytelnictwa
(http://bpskierniewice.pl/rawa/201819/OTK%202019).

W dniach 21-25.10.2019r. zainteresowani skorzystali z pomocy doradców zawodowych w zakresie:

  • wyboru odpowiedniego zawodu lub miejsca pracy,
  • planowania kariery zawodowej,
  • przygotowania do lepszego radzenia sobie w poszukiwaniu i podejmowaniu pracy.

W dniu 22.11.2019r. odbyło się spotkanie promujące zawód policjanta z udziałem przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej
(artykuł na stronie Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej).  

Klienci skorzystali także z projekcji filmów instruktażowych i edukacyjnych pomocnych w poszukiwaniu zatrudnienia i aktywizacji na rynku pracy.

Beneficjenci zostali zapoznani z katalogiem zawodów i specjalności w ramach projektu pt.:  „Rozwijanie, uzupełnianie i aktualizacja informacji o zawodach oraz jej upowszechnianie za pomocą nowoczesnych narzędzi komunikacji – INFODORADCA+".
Osoby bezrobotne i poszukujące pracy wzięły udział w zajęciach z zakresu poradnictwa grupowego pt.: „Zarządzanie czasem podczas poszukiwania zatrudnienia”.
A wszyscy zainteresowani mieli możliwość przygotowania profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych. Doradcy zwodowi udzielali pomocy w zakresie przygotowania CV i listu motywacyjnego.
Dodatkowo pomagali w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych EUROPASS.  Zapoznawano z zasadami redagowania dokumentów aplikacyjnych: Europass – CV, Europass – Paszport Językowy, Europass – Mobilność  oraz udzielali informacji w zakresie sieci EURES.
Omawiali zasady i metody poszukiwania pracy poza granicami kraju. Zapoznawali z aktualnymi ofertami pracy zagranicznej będącymi w dyspozycji sieci EURES. 
Działania te były połączone z trwającym w Powiatowym Urzędzie Pracy dniach 14-25.10.2019r.  IV-tymi Europejskimi Dniami Pracodawców.

Plakat z podsumowaniem XI OgólnopolskiegoTygodnia Kariery

Wytworzył:
Kamila Żebrowska
(2019-11-20)
Udostępnił:
Marcin Kalinowski
(2019-11-20 09:06:09)
Ostatnio zmodyfikował:
Marcin Kalinowski
(2020-09-18 13:03:37)
 
 
liczba odwiedzin: 1552266

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X