Studia podyplomowe
Starosta na wniosek bezrobotnego można sfinansować koszty studiów podyplomowych należne organizatorowi studiów, do wysokości 100%, jednak nie więcej niż 300% przeciętnego wynagrodzenia.
W przypadku gdy bezrobotny w trakcie studiów podyplomowych podejmie zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą, nie zawiesza się dofinansowania kosztów tych studiów do planowanego terminu ich zakończenia.
W przypadku przerwania studiów podyplomowych z winy uczestnika, kwota wydatkowana na ich finansowanie z Funduszu Pracy podlega zwrotowi.
Bezrobotnemu, któremu przyznano dofinansowanie kosztów studiów podyplomowych, za okres uczestnictwa w tych studiach zgodnie z programem przysługuje stypendium w wysokości 20% zasiłku.
Uczestnikowi, który w trakcie odbywania studiów podyplomowych pojął zatrudnienie inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą, nie zawiesza się wypłaty stypendium do planowanego terminu ich zakończenia. Ponadto uczestnikowi przysługuje odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze studiami podyplomowymi oraz w drodze do miejsca studiów i z powrotem. Starosta ze środków Funduszu Pracy ubezpiecza uczestnika studiów podyplomowych od następstw nieszczęśliwych wypadków, z wyłączeniem przypadku gdy uczestnik posiada już takie ubezpieczenie.