Stypendium

STYPENDIUM DLA BEZROBOTNYCH PODEJMUJĄCYCH DALSZĄ NAUKĘ

Stypendium na dalszą naukę przysługuje bezrobotnym bez kwalifikacji zawodowych, którzy w okresie 12 miesięcy od dnia zarejestrowania w powiatowym urzędzie pracy podjęli dalszą naukę w szkole ponadgimnazjalnej dla dorosłych, będącej szkołą publiczną lub niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej, albo w szkole wyższej, gdzie studiuje się w formie studiów niestacjonarnych.

 Wysokość stypendium wynosi 100% zasiłku dla bezrobotnych i wypłacane jest przez okres 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia nauki, o ile starosta nie podejmie decyzji o kontynuacji wypłacania stypendium do dnia ukończenia nauki zgodnie z programem nauczania.

Stypendium przysługuje pod warunkiem nieprzekroczenia wysokości dochodu na osobę w rodzinie, w rozumieniu przepisów o pomocy społecznej, uprawniającego do świadczeń z pomocy społecznej. Do dochodu nie wlicza się kwoty tego stypendium. Podstawą wypłaty stypendium jest zaświadczenie wystawione przez szkołę, potwierdzające podjęcie lub  kontynuowanie nauki.

Osobie, której przyznano stypendium na dalszą naukę i w trakcie nauki podjęła zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą, przysługuje stypendium w wysokości 20% zasiłku dla bezrobotnych, od dnia podjęcia zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej.

Podstawą przyznania stypendium jest:

  • zaświadczenie o wysokości dochodu na osobę w rodzinie
  • zaświadczenie o kontynuowaniu nauki
  • comiesięczne zaświadczenie o przychodach

Stypendium nie przysługuje w przypadku przerwania nauki. Wypłatę stypendium wstrzymuje się w razie nie złożenia oświadczenia o uzyskanych przychodach.

Podstawa prawna Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2024 r. poz. 475).

Wytworzył:
Udostępnił:
Kaczmarek Bożena
(2008-05-06 09:48:10)
Ostatnio zmodyfikował:
Kaczmarek Bożena
(2024-04-12 14:23:28)
       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki