Szkolenia

Cel:

  • Umożliwienie osobie bezrobotnej uzyskania, uzupełniania lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych potrzebnych do wykonywania pracy.
  • Zagwarantowanie zatrudnienia osobie przeszkolonej na podstawie trójstronnej umowy szkoleniowej zawartej pomiędzy starostą, pracodawcą i instytucją szkoleniową.

Szkolenia skierowane są do:

osób bezrobotnych spełniających wymagania ustawy.

Czas trwania:

  • Szkolenie może trwać do 6 miesięcy, a w sytuacjach uzasadnionych programem szkolenia w danym zawodzie do 12 miesięcy.
  • W przypadku osób bez kwalifikacji zawodowych szkolenie może trwać do 12 miesięcy , a w sytuacjach uzasadnionym programem szkolenia w danym zawodzie nie dłużej niż 24 miesiące.

Wysokość pomocy finansowej z PUP:

  • Koszt szkolenia jednej osoby bezrobotnej w danym roku nie może przekroczyć 300% przeciętnego wynagrodzenia.
  • Osobie bezrobotnej w okresie odbywania szkolenia przysługuje stypendium finansowane ze środków Funduszu Pracy w wysokości 120% zasiłku, jeżeli miesięczny wymiar godzin szkolenia wynosi co najmniej 150 godzin. W przypadku niższego miesięcznego wymiaru godzin szkolenia wysokość stypendium ustala się proporcjonalnie, z tym, że stypendium nie może być niższe niż 20% zasiłku.

Uwagi:

Szkolenie bezrobotnych na podstawie trójstronnej umowy szkoleniowej stanowi pomoc udzielaną zgodnie z warunkami dopuszczalności pomocy de minimis.

Wytworzył:
Bożena Kaczmarek
Udostępnił:
Kaczmarek Bożena
(2008-05-07 11:03:23)
Ostatnio zmodyfikował:
Kalinowski Marcin
(2020-09-21 11:20:07)
       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki