Plany na 2024rok

PLAN PRACY NA 2024 rok
w ramach projektu pilotażowego
 pt. „Wkręć się w mobilność"

 
Zaplanowanych jest 6 plenerów Mobilnego Punktu Kompleksowego Doradztwa
w miesiącach:
maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień.
Spotkania grupowe w Stacjonarnym Punkcie Kompleksowego Doradztwa
dla Młodzieży:
zaplanowanych jest 5 spotkań w miesiącach: styczeń, marzec, kwiecień, czerwiec, wrzesień.
Mobilny Punkt Kompleksowego Doradztwa będzie działał w szkołach ponadpodstawowych wg harmonogramu projektu.
 
PODSTAWOWE FORMY WSPARCIA W PROJEKCIE NA 2024 r.

Staż dla osób bezrobotnych 5 osób
Praktyki asystenckie 5 osób
Jednorazowa premia dla pracodawcy za zatrudnienie uczestnika projektu po praktykach 5 premii
Bon rozwojowy 8 osób
Bon mobilnościowy na prawo jazdy kat. B 5 osób
Bon mobilnościowy na hulajnogę lub rower 10 osób
Bon wizerunkowy 5 osób
Słuchawki bezprzewodowe dla osób korzystających
z usług poradnictwa zawodowego i doradztwa psychologicznego w formie online lub telefonicznie
22 osoby

 
plakat


Plan pracy 2024 (plakat jpgf ~395KB)
 

 

 


„WKRĘĆ SIĘ W MOBILNOŚĆ” W 2024 ROKU !!!

 

Powiatowy Urząd Pracy w Rawie Mazowieckiej od lipca 2023 roku jest realizatorem  projektu pilotażowego pt. „Wkręć się w mobilność”. Projekt będzie trwał do końca 2024 roku.

Celem projektu jest dotarcie do jak największej grupy osób młodych do 30 roku życia z informacjami i nowatorskimi rozwiązaniami  jakie zostały ujęte w projekcie pilotażowym oraz utworzenie Punktu Kompleksowego Doradztwa dla Młodzieży w formie stacjonarnej, mobilnej i plenerowej.

Podstawowe formy wsparcia w projekcie dla osób do 30 roku życia z terenu powiatu rawskiego to: staże dla osób bezrobotnych, praktyki asystenckie, jednorazowa premia dla pracodawcy, który zatrudni uczestnika projektu po odbyciu praktyki asystenckiej, bony rozwojowe, bony mobilnościowe  (na sfinansowanie prawa jazdy kat. B bądź zakup eko-pojazdu, czyli roweru lub hulajnogi), bony wizerunkowe oraz słuchawki bezprzewodowe dla osób korzystających w usług poradnictwa zawodowego i doradztwa psychologicznego w formie online lub telefonicznej.

W ramach projektu przewidziane są także usługi z zakresu:  aktywizacji zawodowej i poradnictwa zawodowego, informacji w zakresie możliwych form pomocy społecznej, doradztwa psychologicznego, doradztwa w zakresie zdrowia i profilaktyki  zdrowotnej, doradztwa w zakresie kwestii mieszkaniowych, a także doradztwa prawnego i ekonomicznego. Wskazana pomoc jest realizowana indywidualnie i grupowo poprzez organizację szeregu spotkań młodzieży ze specjalistami w stacjonarnym Punkcie Kompleksowego Doradztwa dla Młodzieży. W 2024r. zaplanowany jest cykl warsztatów/ szkoleń z uczestnikami projektu. Już w styczniu 2024 r.  odbędą się warsztaty z doradcą zawodowym nt. „Nowoczesnych technik coachingu grupowego - asertywności, samodoskonalenia i zwiększania potencjału zawodowego”, które zostaną poprowadzone we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Łodzi - partnerem projektu. Kolejne spotkania będą ustalane zgodnie z harmonogramem projektu. O realizacji działań na rzecz młodych informujemy na naszej stronie internetowej: http://pup.rawamazowiecka.ibip.pl/public, zakładka projekty pilotażowe oraz na facebook’owym profilu Powiatowego Urzędu Pracy w Rawie Mazowieckiej (wystarczy wpisać hasło w wyszukiwarce: Powiatowy Urząd Pracy w Rawie Mazowieckiej).

Od maja wznowi swoją działalność w plenerze Mobilny Punkt Kompleksowego Doradztwa dla Młodzieży,  w którym  będzie można zasięgnąć informacji o usługach i formach wsparcia dla osób do 30 roku życia a także dowiedzieć się o możliwości rejestracji w Powiatowym Urzędzie Pracy  poprzez portal praca.gov.pl.
Planujemy 6 plenerów, które odbędą się do końca września 2024 r.

W 2024r. w szkołach ponadpodstawowych z powiatu rawskiego będzie nadal funkcjonował  Mobilny Punkt Kompleksowego Doradztwa, w którym uczniowie będą mogli uzyskać informacje o przewidzianym wsparciu w ramach projektu pilotażowego oraz będą mieli możliwość korzystania z usług specjalistycznych świadczonych grupowo z udziałem partnerów projektu.

W 2024 roku dalej udzielać będziemy wsparcia osobom młodym w postaci staży, praktyk asystenckich oraz bonów. Co ważne, obowiązują limity osób mogących skorzystać z ww. form wsparcia.

Zapraszamy osoby zainteresowane projektem pilotażowym pt. „Wkręć się w mobilność” do Punktu Kompleksowego Doradztwa dla Młodzieży w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Rawie Mazowieckiej, ul. 1 Maja 1A pokój 15 (II piętro) funkcjonującego od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 16:00.

powyższa informacja w postani pliku pdf

(plik pdf  ~ 479 KB)

Wytworzył:
Paulina Klimaszewska
(2023-12-14)
Udostępnił:
Kalinowski Marcin
(2023-12-15 09:04:49)
Ostatnio zmodyfikował:
Kalinowski Marcin
(2024-01-05 15:18:05)
       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki